(Видео) Кражба во програма во живо: репортерот се јави од плажа, а камерата го сними шокантниот момент

Screenshot-2024-06-08-140915.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа социјалните мрежи кружи видео од Грција кое шокираше многу корисници.

На една плажа, среде бел ден, непознат млад човек и пришол на една повозрасна госпоѓа, со молскавичен потег ѝ го грабнал ланчето од вратот и побегнал.

Инцидентот е уникатен, бидејќи се случил пред камера и репортер на телевизија!

Новинарот се приклучи во програма, а потоа снимателот ја помести камерата за гледачите да видат прекрасна панорама.

Сигурно не очекувал да го сними моментот кога крадецот ѝ приоѓа на жртвата и ѝ го краде ланчето.

Засега не се знае дали полицијата успеала да го идентификува и уапси.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK