–>

(Видео) Израелските одбранбени сили објавија снимка од уличните борби на нивните командоси

Видео-Израелските-одбранбени-сили-објавија-снимка-од-уличните-борби-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраелските одбранбени сили објавија снимка од уличните борби на нивните командоси во Појасот Газа. Тие тврдат дека командосите го нападнале кампот Ал Шати во градот Газа, заедно со тенкови и воздушна поддршка.

Тие додаваат дека командосите помогнале да се насочат вкупно 54 напади од копно, море или воздух.

Тие посочуваат дека во тие напади биле убиени оперативци на Хамас и уништена е инфраструктурата на таа терористичка група. ИДФ, исто така, наведува дека командоси извршиле рација во бомбардиран хотел во северниот дел на Газа, при што пронашле складиште со оружје, кое подоцна било уништено.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK