(Видео) Израелска полиција: Тројца повредени во терористички напад во Ерусалим

napad-erusalim.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри лица се повредени утрово во терористички напад во Ерусалим, извести израелската полиција, пренесува „Јерусалим пост“.

„Утринава околу 08:00 часот е добиена пријава за сообраќајна незгода и повредени тројца пешаци во Ерусалим“, извести полицијата.

Терористите со својот автомобил налетале на пешаците, а потоа излегле од возилото и го впериле оружјето кон пешаците, но потоа побегнале и го фрлиле оружјето што го имале.

Окружниот командант на Ерусалим нареди мобилизација на сите расположливи ресурси, вклучително и специјалните сили, со примарна цел брзо заробување на двајцата терористи кои бегаат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK