(Видео) Огромна фабрика гори во Русија

pozar-rusija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРуските медиуми јавуваат за пожарот во електромеханичката фабрика Елмаш во рускиот град Воронеж, изјави Антон Герашченко, поранешен советник на украинското Министерство за внатрешни работи.

Тој додава дека локалните медиуми јавуваат дека пожарот зафатил околу 3.000 квадратни метри.

Во фабриката се произведуваат менувачи, мотори, сопирачки, индустриски вентилатори и слично. Засега нема извештаи за жртви.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK