–>

(Видео) Израел: Девојчето за кое се мислеше дека е убиено, сè уште е живо

Видео-Израел-Девојчето-за-кое-се-мислеше-дека-е-убиено.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОсумгодишното ирско-израелско девојче Емили Ханд, за кое се веруваше дека е убиено во првиот напад на Хамас, сè уште е живо и се држи во заложништво, соопшти израелското Министерство за надворешни работи.

„Се веруваше дека 8-годишната ирско-израелска Емили Ханд беше убиена од терористите на Хамас на 7 октомври. Сега знаеме дека таа е заложничка од терористите на Хамас во Газа. Ве молиме споделете го ова и помогнете ни да ја вратиме Емили дома“, напиша израелското Министерство за надворешни работи на социјалните мрежи покрај објавеното видео од Емили.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK