–>

(Видео) Експлозија во сместувачки центар за бегалци во Италија, најмалку 30 повредени

Видео-Експлозија-во-сместувачки-центар-за-бегалци-во-Италија-најмалку.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 30 луѓе се повредени во централна Италија по експлозија во сместувачки центар за бегалци предизвикана од уривање на зградата.

Повеќето се здобиле со полесни повреди во експлозијата во петокот вечерта, а едно лице со хеликоптер е пренесено во болница во Рим, соопштија властите.

Италијанската новинска агенција АНСА објави дека е покрената истрага за нанесување телесни повреди од невнимание и дека причината за експлозијата е нејасна. Засега немаше индиции дека може да се работи за напад.

Зградата која се урна се наоѓа во индустриската зона на градот, а во неа најмногу живееле мажи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK