(Видео) Драма во Русија: Три лица загинаа во пожар во фабрика во Воронеж

pozar-rusija-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРуското Министерство за вонредни ситуации денеска соопшти дека три лица загинале во пожар во индустриска зграда во Воронеж, на југозападот на Русија.

Во пожарот се повредени уште две лица, се наведува во соопштението на оперативниот оддел, пренесе Интерфакс.

Како што е наведено, пожарот е изгаснат.

Оперативните служби утринава околу 09:00 часот добиле информација за пожар во работилницата за производство на електрична опрема.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK