Напад во Русија, двајца полицајци загинаа, еден повреден

Screenshot-2024-04-22-104634.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДвајца полицајци се убиени, а еден е ранет кога неидентификуван напаѓач нападнал руска полициска единица во градот Карачаивск во Карачаевско-Черкезија, во Северен Кавказ, соопшти регионалниот оддел на Истражниот комитет на Русија.

Како што се наведува, денеска непознато лице со огнено оружје пукало неколку пати во полициски одред во градот Карачајевск, а потоа напаѓачот го украл службеното оружје и муницијата на полицијата, пренесува Интерфакс.

Потрагата по напаѓачот е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK