(Видео) Деветгодишното девојче застрелано во ресторан во Лондон се бори за живот

Screenshot-2024-05-30-172557.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДеветгодишно девојче, кое синоќа беше застрелано додека вечераше со семејството во ресторан во источен Лондон, е во критична состојба, јавува Скај њуз. Таа е една од четирите жртви во пукањето што се случи на истокот на градот.

Девојчето се бори за живот, соопшти полицијата, а тројцата мажи на возраст од 26, 37 и 42 години се во стабилна состојба.

Семејствата биле излезени на вечера кога се случило пукањето, а очевидци изјавиле за Скај њуз дека првично мислеле дека тоа е огномет пред да слушнат шкрипење на мотор.

Никој не е уапсен, полициската истрага е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK