(Видео) Авион полн со патници полетал, па му паднало тркало

avion-trkalo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK„Боингот 777“ на компанијата „Јунајтед ерлајнс“, кој летал за Токио, бил пренасочен кон Лос Анџелес бидејќи му паднало тркало.

Едно од тркалата на главната опрема за слетување на авионот падна неколку секунди откако авионот полета од аеродромот во Сан Франциско во четвртокот.

Делови од паднатото тркало „слетале“ на паркингот на персоналот на аеродромот, каде бил оштетен најмалку еден автомобил.

Авионот принудно слетал, а сите патници се безбедни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK