–>

(Видео) 15-годишно девојче убиено пред трговски центар во Велика Британија

Видео-15-годишно-девојче-убиено-пред-трговски-центар-во-Велика-Британија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK15-годишно девојче почина откако утринава беше избодено со нож во автобус пред трговскиот центар во Кројдон, Велика Британија, потврди полицијата.

Инцидентот се случил во автобусот додека девојката одела на училиште.

Полицајците се упатиле кон трговскиот центар околу 8:30 часот.

Болничарите се бореле да го спасат животот на 15-годишното девојче, но кај неа била констатирана смрт на местото на настанот 50 минути подоцна, во 9.21 часот.

Видеата и фотографиите на Твитер покажуваат голем број полицајци на местото на настанот.

„Мирор“ пишува дека девојчето било нападнато на пат кон училиште.

Полицијата уапсила тинејџер во врска со нападот.

Се сомнева дека ја познавал жртвата.

Засега не е познато зошто се случил нападот.

„Во оваа рана фаза веруваме дека ја познавал. Местото на нападот е опколено, благодарни сме на јавноста за нивната соработка“, изјави полицаецот Енди Бритен.

Сведок во автобусот за „The Sun“ изјави дека девојчето било облечено во „зелена училишна униформа“.

„Сите истрчаа од автобусот кога тоа се случи“, раскажал сведокот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK