Украина: Беспилотни летала со камикази нападнаа воени објекти во три руски региони

дф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУкраина користела беспилотни летала камикази за да нападне воени објекти во три региони на Русија, јавува украинската агенција Униан, повикувајќи се на извор од Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина.

Според агенцијата, нападите биле извршени во регионите Белгород, Воронеж и Липецк.

Се додава дека една од целите бил металуршкиот комплекс Новолипек и локалната тракторска фабрика.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK