–>

Убиен бразилски фудбалер во заседа, испукани 10 куршуми во него

Убиен-бразилски-фудбалер-во-заседа-испукани-10-куршуми-во-него.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо заседа е убиен бразилскиот фудбалер Фелипе Диого (21). Кон него биле испукани 10 куршуми. Злосторството се случило во предградието на Сао Паоло, Рибеиро Прето.

Фудбалерот е пренесен во болница, но лекарите можеле само да ја констатираат неговата смрт.

Сторителите се уште се непознати.

Клубот Сао Бернардо  за кој се натпреварува во Серија Ц и за кој настапуваше Фелипе Диого со трогателна порака се прости од младиот фудбалер.

„Фудбалскиот клуб Сао Бернардо со големо жалење ја прими веста за смртта на нашиот спортист Фелипе Диого Бернардес Фереира. Нека Бог ги утеши срцата на неговото семејство во овој момент на длабока тага“, се вели на страницата на Инстаграм на бразилскиот клуб.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK