Уапсен поранешниот пакистански премиер Имран Кан

imran-kan
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Поранешниот премиер на Пакистан Имран Кан денеска е уапсен во главниот град Исламабад, објавија локалните медиуми.Како што пренесува Анадолија, апсењето следи еден ден откако Кан обвини висок воен функционер дека планирал да го убие.

Кан беше приведен од Ренџерите, паравоените сили во земјата, токму кога судот во Исламабад му одобри привремена кауција во седум случаи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK