–>

Уапсен маж во Франција: се искачил на Ајфеловата кула

Уапсен-маж-во-Франција-се-искачил-на-Ајфеловата-кула.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФранцуската полиција уапси маж кој се искачи на Ајфеловата кула во Париз, поради што посетителите привремено останаа на врвот на кулата, вклучително и новинар на АП и двојка од Вашингтон, кои решија да се венчаат додека чекаа.

Пожарникарите го извадиле од кулата, по што бил уапсен.

Полицијата соопшти дека мажот носел транспарент за американската пејачка Били Ајлиш и на кој пишувало: „Ослободете ја Били Ајлиш“.

Поради неговото качување на кулата, лифтовите на Ајфеловата кула привремено престанале да работат, поради што млад човек решил да ја запроси својата девојка таму наместо во ресторанот како што планирал.

По запросувањето, девојката кажала дека не може да ја одбие понудата бидејќи, како што рекла, кој може да одбие додека е заробен на врвот на кула од 330 метри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK