Трамп: Мислам дека Бајден нема да се повлече од претседателската трка

Жена-го-обвини-Трамп-за-силување-и-клевета-Судот-одлучи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот американски претседател и републикански претседателски кандидат Доналд Трамп денеска изјави дека очекува американскиот претседател Џо Бајден да остане во претседателската трка и покрај повиците на Демократската партија да се повлече и да го замени со помлад кандидат.

Трамп оцени дека Бајден нема да се повлече поради „неговото его“.

„Демократите го покриваат Бајден, но станува се потешко и потешко да се направи тоа. Тој сè уште е во трка поради неговото его и не сака да се откаже“, рече Трамп во интервју за Фокс њуз.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK