Трамп има предност во анкетите во однос на претседателот Џо Бајден

tramp2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот американски претседател Доналд Трамп има предност во анкетите во однос на претседателот Џо Бајден во шест од седум држави на претстојните претседателски избори.

Републиканецот Трамп има предност од 2-8 процентни поени пред демократскиот кандидат Бајден во Пенсилванија, Мичиген, Аризона, Џорџија, Невада и Северна Каролина, држави чии гласачи традиционално не се предвидливо посветени на кандидатот на една партија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK