Силен земјотрес од 6,1 степен ја погоди Јапонија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 23 километри од Ичинохе и 37 километри североисточно од Хачинохе.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 59 километри.

Засега нема информации за потенцијална материјална штета и повредени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK