–>

Силен земјотрес го погоди пограничното подрачје на Чиле и Боливија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди пограничниот регион на Чиле и Боливија, соопшти германскиот центар за геонауки (ГФЗ).

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 104 километри, соопшти ГФЗ.

Засега нема извештаи за евентуални повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK