Шест лица загинаа во напад на зграда во близина на иранската амбасада во Дамаск

izrael-kopnena-akcija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШест лица загинаа во израелски напад врз сирискиот град Дамаск, јавуваат локалните медиуми.

Нападот е извршен врз зграда во близина на иранската амбасада, јавува сириската новинска агенција САНА.

Се додава дека е причинета и голема материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK