САД го повикаа Нетанјаху да одржи говор во Конгресот

677z381_netanjahu-iran.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛидерите на двата дома на американскиот Конгрес го поканија израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да се обрати на нивната заедничка седница.

Републиканскиот претседател на Претставничкиот дом Мајк Џонсон денеска испрати официјална покана до израелскиот премиер да се обрати во Конгресот. Поканата беше потпишана од четворица водечки републиканци и демократи од двата дома.

Датумот на кој израелскиот премиер треба да се обрати до Вашингтон не е познат.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK