–>

Руски крстаречки проектил погодил објект на приватна компанија во централна Украина

rusija
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Руски крстаречки проектил погодил објект на приватна компанија во областа Виница, во централна Украина, соопштија денеска локалните власти.

Неколку лица се повредени и причинета е материјална штета, јавува Ројтерс.

Наведено е дека втората крстосувачка ракета што учествувала во нападот била соборена во областа Кировоград.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK