–>

Русија закажа итна седница на Советот за безбедност

Русија-закажа-итна-седница-на-Советот-за-безбедност.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРусија побара итна седница на Советот за безбедност откако Украина го гранатираше центарот на Доњецк, објави заменик постојаниот претставник на Русија во ОН Дмитриј Полјански, пренесува Спутник.

Претходно беше објавено дека украинската армија го гранатирала центарот на Доњецк користејќи американски системи „Хајмарс“, при што загинале најмалку 20 цивили, а уште 11 се ранети.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK