Путин разговараше со иранскиот претседател

Путин-Жалам-што-не-ја-нападнав-Украина-порано.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРуската државна новинска агенција РИА на својот канал на Телеграм објави дел од разговорот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот ирански колега Ебрахим Раиси.

„Путин и Раиси разговараа за ситуацијата на Блискиот Исток во телефонски разговор по израелскиот напад врз иранскиот конзулат во Дамаск и одмаздничките мерки на Техеран“, соопшти Кремљ.

„Путин изрази надеж дека сите страни ќе покажат разумна воздржаност и нема да дозволат нова рунда конфликти“, се вели во соопштението.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK