Пукање во училиште во Финска: Има повредени

08-finska.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеколку лица се повредени во пукање во училиште во Финска утрово.

Осомничениот е уапсен во брза полициска акција, се наведува во соопштението на финската полиција.

„Полицијата е на лице место и врши увид. Се замолуваат граѓаните да се држат подалеку од областа и во затворен простор. Вратите да не се отвораат за непознати лица“, се вели во полициското соопштение.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK