Провалници упаднале во станот на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини

хѕу.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПровалници упаднале во станот на италијанскиот вицепремиер и министер за транспорт Матео Салвини во неделата вечерта, соопшти денеска полицијата.

Разбојниците не успеале да го отворат сефот во домот на Салвини во Рим, изјавиле извори за Анса.

Се уште не се знае дали успеале да украдат други предмети.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK