Нетанјаху го свикува израелскиот воен кабинет

Нетанјаху-Ни-кажаа-дека-нема-да-можеме-да-влеземе-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБенјамин Нетанјаху го свика својот воен кабинет, соопшти неговиот кабинет.

Израелскиот премиер ги собра официјалните лица во воениот штаб во Тел Авив, додаде тој.

Тоа се случува кога земјата се подготвува да пресретне салво од дронови и проектили лансирани од Иран, кои се очекува да пристигнат во наредните часови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK