Пет лица се повредени во пожар во источен Лондон

вцџ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПет лица се повредени и пренесени во болница откако во четвртокот вечерта пожар избил во станбен блок во источен Лондон.

Околу 70 пожарникари и 10 противпожарни возила се ангажирани во гаснењето на пожарот на улицата Римил во Норд Вулвич, јавува Sky News.

Поголемиот дел од трисобниот стан на 10-тиот кат е оштетен, соопшти лондонската противпожарна бригада.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK