Пелегрини за Фицо: Лекарите не планираат нови операции, тој останува на интензивна нега

ј-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Лекарскиот совет во болницата во словачкиот град Банска Бистрица најверојатно ќе се состане в понеделник кога треба да одлучи за понатамошното лекување на премиерот Роберт Фиц, врз кој беше извршен атентат во средата, изјави новоизбраниот претседател Петер Пелегрини.

Словачкиот премиер Роберт Фицо ќе остане на интензивна нега, соопшти денеска владата на земјата, пренесува Ројтерс.

Тој во четвртокот го посети Фиц, по што изјави дека лекарите кои се грижат за него не планираат нови операции, пренесува словачкиот портал Правда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK