–>

Официјално: ДНК анализата потврди дека Пригожин е мртов

prigozin-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

ДНК анализата потврдила дека Пригожин е мртов- пишува BBC.

Руските власти потврдија дека ДНК анализите потврдиле дека шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин загинал во авионската несреќа.

По, како што се нарекува, генетски испитувања, рускиот истражен комитет наводно потврдил дека 10 лица наведени од Руската авијација како патници во авионот се мртви.

„Како дел од кривичната истрага за авионската несреќа во регионот Твер, завршени се молекуларните генетски тестови. Според нашите резултати, сите десет патници се мртви“, се вели во соопштението.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK