–>

Објавени се најновите бројки на загинатите во Газа

Објавени-се-најновите-бројки-на-загинатите-во-Газа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за здравство на Газа, управувано од Хамас, тврди дека во израелските напади досега загинале 4.741 Палестинци, а биле повредени 15.898.

Израел започна со воена кампања на 7 октомври како одговор на ненадејниот напад на Хамас во кој загинаа над 1.400 Израелци, главно цивили.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK