Најмалку 14 луѓе загинаа во поплавите во северна Италија

poplava
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Уште едно тело денеска е пронајдено во северна Италија, со што бројот на жртвите во поплавите се искачи на 14.

Продолжува евакуацијата на луѓето во области на регионот Емилија-Ромања, првенствено се евакуираат луѓето од делови на Равена, главниот град на провинцијата.

Се стравува дека континуираниот дожд може да доведе до дополнителни лизгања на земјиштето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK