Маск подготвен да биде домаќин на изборната дебата на претседателските кандидати во САД

Илон-Маск-денеска-се-среќава-со-израелскиот-претседател.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканскиот претприемач и милијардер Илон Маск денеска објави подготвеност да биде домаќин на изборната дебата на кандидатите за претседател на САД, која се очекува да се одржи меѓу сегашниот и поранешниот американски претседател Џозеф Бајден и Доналд Трамп, со учество на независниот кандидат Роберт Кенеди Џуниор.

„Се разбира“, напиша Маск на својот профил на социјалната мрежа X, одговарајќи на прашањето на Кенеди дали тој ќе биде домаќин на дебатата.

Маск рече и дека смета оти во предизборните дебати треба да учествува независниот претседателски кандидат на изборите во САД, Роберт Кенеди Џуниор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK