–>

Италија издаде предупредување за силен циклон

163841783464eafea821911585202592_v4_big.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Италијанската метеоролошка служба издаде предупредување за циклонот Реа, кој носи неповолни временски услови во централните и северните региони.

По синоќешното невреме што го зафати Милано и денеска се најавени изобилни дождови.

Во Германија пак, невремето проследено со силен ветер урна шатор. Триесетина луѓе се повредени.

Во административниот регион Швабен оштетени се згради и автомобили од паднатите дрвја. Некои патишта беа затворени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK