Илјадници луѓе вечерва на протест во Тел Авив бараат оставка од Нетанјаху

Screenshot-2024-03-16-205940.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Тел Авив вечерва се одржуваат масовни протести.

Демонстрантите не се задоволни од начинот на кој владата на Бенјамин Нетанјаху се справува со војната во Газа.

Тие бараат ослободување на членовите на нивните заробени семејства од Појасот Газа.

Насобраните на антивладините протести бараат оставка од премиерот на Израел и нови избори.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK