(Фото) Осомничениот во Пенсилванија си ги убил сопругата, маќеата и сестрата

Screenshot-2024-03-16-202150.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОкружниот обвинител на округот Бакс, Џен Шорн, рече дека едно од застреланите во Пенсилванија е мајка на двете деца на осомничениот Андре Гордон.

Откако Гордон, наводно, ги застрелал и ги убил својата маќеа и сестра, упаднал во куќа во Левитаун околу 9 часот наутро по средноевропско време и ја убил 25-годишната мајка.

Четири други лица биле во домот, а Шорн рече дека Гордон наводно удрил и повредил жена. Таа е пренесена во болницата Џеферсон Торесдејл поради повредите.

Во 9:13 часот по средноевропско време, Гордон украл пиштол од 44-годишен маж на паркинг. Тој не е повреден.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK