Експлозија на универзитет во Санкт Петербург

677z381_677z381_Russian-Investigative-Committee.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕксплозија се случи на еден од универзитетите во Санкт Петербург, пренесува РИА Новости.

Според претставникот на прес-службата на регионото во кој се наоѓа универзитетот, граѓанин ја известил итната помош за експлозијата што се случила на територијата на воената академија лоцирана на булеварот Тихорецки.

Сите служби излегоа на терен, а засега нема информации дали има повредени во експлозијата, пренесува медиумот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK