Дванаесетгодишно дете загина во напад на училиште во Финска

ууу.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДетето (12), кое беше рането во пукање во училиште во Финска, им подлегна на повредите, соопштија властите.

Во нападот беа ранети уште двајца ученици, исто така на возраст од 12 години.

Осомничениот напаѓач, кој е на иста возраст со нападнатите момчиња, е уапсен.

Полицијата рано утринава била повикана во училиштето и и било кажано дека имало пукање.

Очевидец, кој случајно се нашол во близина на училиштето на неговото работно место, го слушнал пукањето, но прво помислил дека нешто друго се случува.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK