–>

Двајца израелски команданти убиени во Газа

Двајца-израелски-команданти-убиени-во-Газа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраелските одбранбени сили соопштија дека уште двајца нивни војници загинале во борбите во Газа. Со ова вкупниот број на загинати во операциите внатре во појасот достигна 44.

ИДФ ги именуваше војниците како мајор Исахар Натан (28) и штабниот наредник Итај Шохам (21).

ИДФ утринава објави дека ги продолжува копнените операции во северниот дел на Газа, со серија операции на периферијата на бегалскиот камп Ал Шати, кои доведоа до запленување на оружјето за кое се тврдеше дека му припаѓа на Хамас.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK