Биткоинот благо падна за еден процент на 64.737 евра, итириумот вреди 3.300 евра

bitkoin.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 15 часот на најголемата светска берза за криптовалути Binance, биткоинот благо падна за 1,02 отсто на 64.737,40 евра.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 16,15 милијарди евра, што е значително помалку во споредба со просечните бројки од минатата недела.

Инвеститорите се уште се многу оптимисти за понатамошниот раст на биткоинот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK