Ајкула нападна 14-годишно момче во САД додека тренирало за спасувач

tigar-ajkula-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТинејџер (14) се здобил со тешки повреди кога го каснала ајкула додека вежбал за време на тренинг камп за спасувачи на Флорида.

Нападот се случил во близина на спасувачката кула, додека тинејџерот вежбал влегување во водата, пренесува АП.

Поради степенот на повредите, тинејџерот бил итно пренесен во болница.

Нападот се случи само неколку дена по два одвоени инциденти на плажа во градот Њу Смирна Бич, кога 26-годишен маж беше каснат за нога од ајкула, а 21-годишен маж беше нападнат додека играше фудбал во плиткото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK