Аеродромот во Хонг Конг беше затворен поради итно слетување на авион, одложени 186 летови

мк.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМеѓународниот аеродром во Хонг Конг е повторно отворен, откако утрово пистата беше затворена по итно слетување на товарниот авион на Атлас Ер, соопштија од аеродромот.

Пистата е повторно отворена откако бил отстранет авионот кој бил оштетен при слетувањето, јавува Ројтерс.

Авионот не можеше да се движи неколку часа поради неговиот хидрауличен систем.

Одложени беа 186 летови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK