–>

(Видео) Во Англија постигнат најбизарниот авто-гол во историјата

Видео-Во-Англија-постигнат-најбизарниот-авто-гол-во-историјата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа вчерашниот натпревар одигран во Англија меѓу Колчестер јунајтед и Гримсбит, беше постигнат автогол кој некои го нарекуваат најбизарен во историјата.

Сето тоа се случи во раната фаза од натпреварот помеѓу двата англиски четвртолигаши.

Колчестер го доби натпреварот со 3:2.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK