–>

(Видео) Влаховиќ донесе реми за Јуве против Болоња

F4jq4DoW8AI4sJ_.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Душан Влаховиќ го постигна својот втор гол во два меча, за да ги спаси Јувентус од незгоден пораз од Болоња, за 1:1 реми на „Алијанц стадионот“.

Гостите имаа водство од 24. минута од мечот кога Луис Фергусон го матираше Матија Перин, за потоа тимот на Масимилијано Алегри да се мачи да најде пат до голот на Болоња.

Влаховиќ во 52. минута сметаше дека го израмнил резултатот, но неговиот гол беше поништен поради офсајд по проверката со ВАР, за во 80. минута да нема ваков сомнеж кога реализираше по одличната асистенција на младиот Англичанец Семјуел Ајлинг Јуниор.

СЕРИЈА А, 2.КОЛО
Јувентус – Болоња 1:1
Фиорентина – Лече 2:2

Standings provided by Sofascore

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK