–>

(Видео) Откажан мечот од ЛШ – Одбија да излезат на терен поради статуа

Видео-Откажан-мечот-од-ЛШ-–-Одбија-да-излезат-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНатпреварот од Лигата на шампионите во Азија помеѓу Сепахан и Ал Итихад е откажан.

Гостите од Саудиска Арабија не сакаа да влезат на терен додека не биде отстранета статуата на иранскиот генерал Касем Сулејмани.

Генералот Сулејмани, кој важеше за втор најмоќен човек во Иран, беше убиен пред три години во напад на американско беспилотно летало.

Саудиска Арабија го смета за терорист, па ваквата реакција на фудбалерите на Ал Итихад не треба да изненадува.

Инаку, навивачите на Сепахан создадоа одлична атмосфера пред натпреварот кој требаше да започне во 18 часот.

Се работи за натпревар од второто коло од групата Ц.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK