–>

(Видео) Навивачите на Хетафе со топло добредојде за контроверзниот Мејсон Гринвуд

Видео-Навивачите-на-Хетафе-со-топло-добредојде-за-контроверзниот-Мејсон.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Навивачите на Хетафе му посакаа добредојде на својот нов фудбалер, Мејсон Гринвуд, кој пристигнува на позајмица од Манчестер јунајтед по неговите контроверзи околу сексуалниот напад над својата девојка, за која на крајот не беше осуден, бидејќи полицијата се откажа од случајот.

Хетафе имаа отворена тренинг-сесија во вторникот, каде што навивачите имаа шанса да се сретнат со своите фудбалери, и Гринвуд, чија репутација во Англија е најверојатно завршена за цел живот, доби аплаузи од навивачите на шпанскиот клуб, а дел од нив го бараа неговиот дрес. Подоцна, Гринвуд се фотографираше со навивачите и даваше автограми.

Инаку и неговата девојка, истата која го обвини за силување, беше присутна на тренингот со посебен дрес за нивното прво дете.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK