–>

(Видео) Меч на сезоната на „Стенфорд Бриџ“ – Праведно реми меѓу Челси и Сити

Видео-Меч-на-сезоната-на-„Стенфорд-Бриџ-–-Праведно-реми.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Челси и Манчестер сити одиграа спектакуларно дерби. По 100 минути голема борба немаше победник, натпреварот заврши со резултат 4:4 (2:2).

Сити имаше предносѕ 0:1, 2:3 и 3:4, но не успеа да победи. Конечните 4:4 ги постави поранешниот играч на Манчестер сити, Кол Палмер во 95.минута од пенал. Палмер во финишот на преодниот рок за 47 милиони фунт се пресели во Челси.

Покрај Палмер стреци за Челси беа Тијаго Силва, Стерлинг и Џексон. За Сити два гола постигна Халанд, а по еден Аканџи и Родри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK