(Видео) Манзано во минатото донел иста одлука во корист на Реал

2046563394.0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХесус Хил Манзано од синоќа е човекот чие име го знаат сите навивачи на Реал Мадрид.

Шпанецот, на „Местаља“ во Валенсија, означи крај на натпреварот во моментот кога Дијаз се подготвуваше да нафрли, а потоа Белингем постигна гол.

Потоа настана хаос, сите од Реал се стрчаа кон него, бурно протестираа. Најгласен беше Белингем кој доби црвен картон, а потоа Ман

Но, што е уште поинтересно, пто ова не му е прв пат на ваков налин да заврши натпревар.

Првиот пат со таква одлука му помогна на Реал Мадрид.

Во сезоната 2016/17, Малага постигна гол против Реал. Тогаш сите мислеа дека покажува на центарот, но тој означи крај на натпреварот и Реал победи со 2:1.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK