–>

(Видео) Кошаркарски судија среде натпревар ги скина лигаментите

Видео-Кошаркарски-судија-среде-натпревар-ги-скина-лигаментите.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСрпскиот кошаркарски судија Александар Глишиќ се здоби со тешка повреда на натпреварот меѓу Тенерифе и ВЕФ Рига во Еврокипот.

Глишиќ само падна во текот на играта, веднаш им беше јасно на играчите околу него дека се работи за тешка повреда.

Српскиот судија ги скина вкрстените лигаменти и откако му беше укажана помош на теренот, на носилки беше изнесен од салата.

Се се случи во третата четвртина од натпреварот. Глишиќ само се сопна додека се обидуваше да сигнализира неспортски фаул и додека сеуште беше во движење.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK