–>

(Видео) Ѓоковиќ „му ја спушти слушалката“ на Шелтон по победата на мечот

Видео-Ѓоковиќ-„му-ја-спушти-слушалката-на-Шелтон-по-победата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во своето десетто финале на УС Опен и не му остана должен на Бен Шелтон на крајот од мечот.

Во ретките моменти, кога имаше „простор за дишење“, како крајот на третиот сет, Шелтон се радуваше и гестикулираше. Уште порано покажа дека слави победи ставајќи ја раката на уво и глумејќи дека е на телефон.

Бидејќи на мечот со Ѓоковиќ имаше свои иритирачки моменти, Ѓоковиќ на крајот му возврати со гестикулација како да ја спушта слушалката.

Бен викна на својот шеснаесетник, рече: „ова е мојата куќа“ и на крајот излезе како губитник од финалето.

Како и да е, одговорот на Ѓоковиќ на провокативниот гест на Шелтон не му се допадна на Американецот, па следеше студено ракување, додека оваа сцена почна вирално да се споделува на социјалните мрежи.

Ѓоковиќ го елиминира Американецот со 6:3, 6:2 и 7:6 (4) на тензичниот натпревар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK